HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E mërkurë, 23 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Miqesore/ Shqiperi (U-21) – Vllaznia (U-19) 2-1
nga AlbaniaSoccer   E hënë, 24 Maj 2010 20:30   pdfShtypEmail

shpresat_1Skuadra kombetare Shpresa e Shqiperise ka zhvilluar ndeshje miqesore me skuadren U-19 te Vllaznise qe aktualisht eshte dhe kampionia e Shqiperise per kete grup moshe. Kjo ndeshje eshte zhvilluar ne stadiumin e Kavajes ne oren 17:00. Ne 45-minutat e para trajneri Bushati ka aktivizuar formacionin e pare dhe ne te dytin ka aktivizuar pjesen tjeter te lojtareve. Golat per ekipin shpresa jane shenuar nga talenti kavajas Cikalleshi dhe nga Rahova i cili bente pjese ne ekipin shkodran, por per arsye se nuk plotesohej njembedhjeteshi i dyte per skuadren e drejtuar nga Bushati u huazua per 45-minutat e dyte. Lojtaret e formacionit baze kane bere nje paraqitje te mire ku binte ne sy performanca e Klodian Semines.

Klevis Bejkolli


busy
komente