HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 26 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Erando Karabeci: Do të luajmë për pike!
nga AlbaniaSoccer   E mërkurë, 09 Shtator 2009 04:26   pdfShtypEmail

erando_karabeciKapiteni ekipit Shpresa Erando Karabeci në linjë telefonike për Albaniasoccer.com ka folur për gjëndjen e skuadrës si dhe objektivat e tyre në këtë përballje me kombëtaren U-21 të Austrisë. “Stërvitja e fundit shkoi mirë. U munduam të adoptoheshim sa më mirë me fushën për ta pasur më të lehtë për nesër gjatë ndeshjes. Skuadra gëzon një formë të mirë si dhe optimizmi mbizotëron tek të gjithë. Ndryshe nga ndeshja me Azerbajxhanin presioni nuk është mbi ne, por mbi ekipin Austriak dhe ne do mundohemi ta shfrytëzojmë sa më mirë këtë. Unë do të japë më të mirën në fushën e lojës për të mirën e skuadrës dhe jam optimist se ashtu do të veprojnë dhe gjithë cunat që do luajnë. Kemi ardhur ketu me objektivin per te fituar pike edhe pse Austria mundi Skocine ne nje ndeshje qe u dominua shumicen e lojes nga Skocezet. Mungesat e tre lojtarëve na kushtëzojnë paksa, por nuk ndryshojnë aspak objektivat tona” ka perfunduar prononcimin e tij kapiteni I U-21

Klevis Bejkolli


busy
komente