HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 19 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Humb jeten tragjikisht Brian Filipi
nga AlbaniaSoccer   E shtunë, 19 Shtator 2009 14:33   pdfShtypEmail
brian_filipi_aksionKa vdekur ne nje aksident automobilistik futbollisti 20 vjecar i kombetares U-21 te Shqiperise Brian Filipi. Filipi se bashku me nje shokun e tij kishte dale ne rruget e qytetit dhe papritur nje makine me shpejtesi te madhe vjen dhe e godet lojtarin i cili pasi u dergua ne spital u konstatua i ikur nga jeta. Ndeshja Foggia-Ravena eshte shtyre per tu luajtur me 30 Shtator.

Edhe ne ndeshjet qe do te luhen diten e Shtune ne Kampionatet Shqiptare, te gjitha ndeshjet do te fillojne me nje minute heshtje ne shenje kujtimi te talentit shqiptar

Albaniasoccer.com dhe i gjithe stafi i saj i dergojne ngushullimet me te sinqerta familjes se brianit per kete humbje tragjike ne nje moshe kaq te re.

Kel Naraci

busy
komente