HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E diel, 20 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
U-21/Azerbajxhan-Shqiperi 3-2
nga AlbaniaSoccer   E shtunë, 04 Shtator 2010 18:05   pdfShtypEmail

shpresat_1Skuadra Shpresa e Shqiperise eshte mundur ne ndeshjen e fundit te Grupit te 10 nga modestet e Azerbajxhanit me rezultatin 3-2. Ekipi i drejtuar nga trajneri Bushati ka bere nje paraqitje shume te dobet. Nje skuader pa deshire per te luajtur dhe me gabime amatoreske. Skuadra e Azerbajxhanit deri para kesaj ndeshjeje kishte vetem nje pike, por me fitoren e sotme ngjitet ne kuoten e kater pikeve po aq sa ka dhe Shqiperia, por me nje ndeshje me pak se kuqezinjte qe i mbyllen keto eleminatore me nje fitore nje barazime dhe gjashte humbje.

Vendasit shenojne tre here ne pjesen e pare. Ne minuten e 17-te, serine e golave do ta hapte Bakhtiyar Soltanov dhe do te pasohej nga Mirhuseyn Seyidov ne minuten e 37-te, dhe do te mbyllej nga Ruslan Gurbanov ne minuten e 43-te. Shqiperia do te ngushtonte rezultatin ne minuten e 45-se, me ane te talentit kavajas Sokol Cikalleshi.

Pjesa e dyte do te ishte kopje e se pares. Nje loje nen mesatare me lojtare qe gabojne shume ne mesfushe. Ne minuten e 87-te. Bekim Bala do te shenonte dhe golin e dyte per kuqezinte. Mendohet qe kjo ishte ndeshja e fundit e Artan Bushatit si trajner i ekipit Shpresa te Shqiperise.

Altin Ngjela


busy
komente