HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 24 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Miqesore U-21/ Shqiperi - Luksemburg 2-1
nga AlbaniaSoccer   E martë, 07 Shtator 2010 23:07   pdfShtypEmail

u-21_skuaderEshte zhvilluar nje ndeshje miqesore mes shpresave te Shqiperise dhe Luksemburgut ne diten e marte, takim i luajtur ne stadiumin “Niko Dovana” te Durresit. Kuqezinjte e vegjel kane arritur te fitojne me rezultatin 2-1, nje takim te cilin e kane zoteruar plotesisht. Pjesa e pare ka perfunduar me rezultatin 1-1 pas golave te Cikalleshit ne minuten e 41’ per Shqiperine dhe ne minuten e 44’ Pedro ka barazuar perkohesisht rezultatin. Ne minuten e pare te pjeses se dyte Hoxha ka shenuar golin e dyte dhe te fitores per Shqiperine e vogel.

Enea Shtrepi


busy
komente