HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 24 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Redi Jupi/ Shpresat shtate talente te rinj
nga AlbaniaSoccer   E premte, 04 Mars 2011 15:50   pdfShtypEmail
u-21_skuaderShefi qe merret me zbulimin dhe afrimin e talenteve shqipetare neper bote Redi Jupi ka thene se per grumbullimet qe kombetarja jone e vogel, pra U21 ka thirrur rreth 7 talente qe 5 prej tyre luajne ne Zvicer,1 ne Itali dhe 1 tjeter ne Gjermani. Emrat e tyre mbeten te pa permendur, por mendohet se te gjithe keta lojtare jane shqipetare te Kosoves.Te gjithe duken optimiste per keto afrime qe nga Jupi deri tek trajneri i U21 Artan Bushati.

Skerdilajd Sulozeqi

busy
komente