HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 29 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Miqesore/ Shqiperi U-21 – Uzbekistan U-21 1-0
nga AlbaniaSoccer   E premte, 27 Maj 2011 23:17   pdfShtypEmail

u-21_skuaderShqiperia e 21-vjecareve ka fituar sot nje miqesore me Uzbekistanin te luajtur ne Austri. Kuqezinjte e vegjel kane shkelqyer dhe fituar fale nje goli te shenuar nga talenti shkodran Armando Vajushi. Fale nje aksioni personal te tij eshte arritur fitorja qe konsiderohet sukses. Kete miqesore e kane ndjekur shume menaxhere nga Europa qe ne fund kane ngelur te mahnitur nga talenti i Vajushit. Ata jane interesuar menjehere per te  dhe tani atij i eshte rritur vlera me shume akoma. Vllaznia kerkon 500 mije euro minimum per Vajushin dhe disa skuadra jane te gatshme te paguajne.

Pirro Nika


busy
komente