HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 15 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
U-21/ 28-Gusht grumbullohet ekipi Shpresa per eleminatoret e Euro 2013
nga AlbaniaSoccer   E mërkurë, 24 Gusht 2011 07:35   pdfShtypEmail

u-21_skuaderEkipi Shpresa i drejtuar nga Artan Bushati do te grumbullohet me 28-Gusht ne qytetin e Pogradecit per te pergatitur dy ndeshjet kualifikuese per eleminatoret e Euro 2013. Shqiperia e vogel do te luaje dy ndeshjet e para eleminatore ne shtepi ku kundershtar do te kete me 2-Shtator Polonine dhe 6-Shtator Moldavine. Ndeshja me polaket do te luhet ne oren 17:00 kurse ajo me moldavet ne oren 18:00. Te dyja keto ndeshje do te luhen ne stadiumin e qytetit te Korces, “Skenderbeu”. Ekipi yne kombetar Shpresa bene pjese ne grupin e 6, sebashku me: Rusia, Polonia, Moldavia dhe Portugalia. Ekipet qe do te renditen ne vendin e pare te cdo grupi sebashku me kater ekipet me te mira te vendit te dyte do te vazhdojne per ne fazen finale qe do te zhvillohet ne Izrael sebashku me te zotet e shtepise.


busy
komente