HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E mërkurë, 05 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Bushati le jashte Bicin-Maloten-Zeqirin, Pse ?
nga AlbaniaSoccer   E shtunë, 07 Nentor 2009 09:51   pdfShtypEmail

artan_bushati_flamurtari_353598694Tranjeri Artan Bushati ka shpallur listen e lojtareve te cilet do te grumbullohen per dy ndeshjet e ardhshme te vlefshme per eleminatoret e kampionatit Europian. Bie ne sy mungesa e mbrojtesve Bici dhe Malota si dhe e mesfushorit shkatarrues Hair Zeqiri. Nuk dihen arsyet pse keto lojtare jane lene jashte skuadres kombetare Shpresa. Nese per Maloten mund te ekzistoje “preteksi” qe nuk aktivizohet me skuadren e tij Dinamon, po per Ditmar Bicin dhe Hair Zeqirin qe jane lojtare stabel ne formacionet e skuadrave te tyre respektive cfar arsye ka, Z.Bushati qe nuk i keni thirrur!?

Duke pasur parasysh qe ato gezojne forme te mire dhe mos te harrojme qe ne listen e shpallur prej teje ka lojtar qe nuk jane pjese e 18-shes ne skuadrat e tyre perkatese e jo me te jene prezent ne fushen e lojes. Shpresojm qe te mos ndodhe e njeta shfaqje sic ndodhi ndeshjen e fundit me Bjellrusine.

Lojtaret e grumbulluar nga Artan Bushati per dy ndeshjet me Austrine dhe Bjellrusine te vlefshme per eleminatoret e kampionatit Europian


PORTIERE


SHPETIM        MOCKA                   FLAMURTARI

EGLAND          HAXHO                   APOLLONIA

IBRAHIM         BEJTE                      SHKUMBINI

MBROJTES

KLODIAN        SAMINA                   GRAMOZI

INDRIT            HITHI                        PARTIZANI

ERALD            ELMAZI                     APOLLONIA

GANIOL          KACULI                     ELBASANI

ARSEN            SYKAJ                       VLLAZNIA

POLIZOI         ARBRI                       BALLSH

ERBET            HOTAJ                      VLLAZNIA

OLSI               GOCAJ                      KASTRIOTI


MESFUSHORE


SABIEN           LILAJ                         TIRANA

ORGES           GAVA                        ELBASANI

ALTIN             HOXHA                     TEUTA

ENCO              MALINDI                  TIRANA

SOKOL            CIKALLESHI              BESA

VILFOR            HYSA                        TEUTA

ERANDO         KARABECI                TIRANA


SULMUES


AHMED           JANUZI                   VORSKLA  POTAVA

BEKIM             BALAJ                     VLLAZNIA

ODISE              ROSHI                     FLAMURTARI

VASIL              SHKURTAJ              OLYMPICOS CFP


Altin Ngjela

 


busy
komente