HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 24 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
U-21 / Formacioni i mundshem anti Austri
nga AlbaniaSoccer   E premte, 13 Nentor 2009 00:33   pdfShtypEmail

u-21_skuaderTrajneri Bushati ndeshjen e neserme do te luaje me nje sulmues. Skuadra qe ai do te hedhe ne fushe eshte me shume mbrojtese se sa sulmuese c’ka tregon qe do bejme ate qe kemi bere deri me tani ne keto ndeshje eleminatore te mbrohemi dhe nese shenojme ndonj gol gabimishte ta shenojme dhe ishalla e ruajme deri ne fund, por qe per fat  te keq deri me tani s’ja kemi arritur. Shpresat per te vazhduar me tej jane shuar, por serish trajneri Bushati nuk ja jep mundesine lojtareve qe s’kane luajtur ose kane luajtur fare pak me skuadren Shpresa aq me shume qe ne skuadren kombetare Shpresa ai ka grumbulluar lojtare qe s’jane as ne 18-shen ne klubet e tyre perkatese duke privuar shume lojtare te mire duke i lene ato jashte duke mos dhene asnje shpjegime. Shpresojme qe ne perfundime te 90-te minutave te neserm te kete te drejte Bushati per zgjedhjet qe ka bere e te mos pesojme goleada sic e kemi bere zakone.

Lojtaret qe mund ta fillojne lojen nga minuta e pare

Porte

MOCKA

Mbrotje

GOCAJ, ARBRI, SEMINA, SYKAJ

Mesfushor

LILAJ, HYSA, KARABECI, CIKALLESHI, MALINDI

Sulmues

JONUZI

Enea Shtrepi


busy
komente