HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 06 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
U-21/ UEFA: “Shqipëria pengon Rusinë”
nga AlbaniaSoccer   E enjte, 14 Qershor 2012 21:57   pdfShtypEmail

uefa_logo1_703796564Barazimi ndaj Rusisë i 21-vjeçareve kuqezi nuk ka kaluar pa u vene re edhe nga UEFA, e cila ne faqen zyrtare te saj i ka kushtuar një shkrim rezultatit 0-0 te shpresave, te drejtuar nga Skënder Gega.

Ne shkrimin me titull “Shqipëria pengon Rusinë”, nënvizohet fakti se kjo e fundit humbi shansin e marrjes se kryesimit ne grupin e VI ku rivalizojnë me Portugalinë. Sipas faqes zyrtare te Federatës Evropiane te Futbollit, lojtari me i mire i kuqezinjve ishte portieri Stivi Frasheri, i cili u be një mure i pakalueshëm ndaj përpjekjeve te vendasve, te cilët dominuan gjate gjithë takimit. Frasheri arriti te zmbrapse sulmet e Rusisë me Bibilov, ndërsa edhe ne 15 minutat e fundit ndali gjuajtjen e Fedor Smolov.

Ne Shqipëri, Rusia kishte fituar me rezultat minimal 1-0. Pas këtij barazimi Rusia përfundoi ne vend te dyte ne grupin e gjashte ne kuotën e 13-pikëve një me pak se kryesuesit e Portugalisë. Ndërkohë, Shqipëria mban vendin e parafundit ne vend te katërt ne kuotën e 5-pikëve. Takimin e fundit kuqezinjtë e kane 6 shtator ne Moldavi.


busy
komente