HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E diel, 25 Gusht 2019
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Atdhe Nuhiu : Nuk kam festuar
nga Klevis Bejkolli   E hënë, 14 Shtator 2009 21:27   pdfShtypEmail

atdhe_nuhiu_austriShume thashetheme linden per sulmuesin me origjine shqiptare Atdhe Nuhiu pas ndeshjes Austri-Shqiperi  e vlefshme per eleminatoret e Europianit 2011. E akuzuan per loje te forte, por dhe per golat qe beri. Arriten deri aty sa thane qe ai festoi pas çdo goli te realizuar ne porten e Shqiperise te mbrojtur nga talenti vlonjat Mocka. Atdhe Nuhiu i kontaktuar nga Albaniasoccer.com ka thene se :

“Nuk eshte e vertete qe kam festuar pas çdo goli qe kam shenuar. Une vetem kam vrapur pak dhe jam ndalur. Nuk e di qe ky xhest te quhet gezim! Sa per lojen e forte qe kam luajtur, une ashtu luaj gjithmone pasi jam nje profesionist dhe kur futem ne fushen e lojes mundohem te jap me te miren. E perseris serish qe deshira e Atdhe Nuhiu-t,  eshte qe te luaje per kombetaren e Shqiperise”, me keto fjale sulmuesi  shtatlarte shume  i merzitur ka perfunduar deklaraten e tij per  Albaniasoccer.com.

Klevis Bejkolli


busy
komente