HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E diel, 22 Korrik 2018
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Bullgari/ Vajushi shenon, Liteks fiton
nga AlbaniaSoccer   E enjte, 29 Nentor 2012 10:40   pdfShtypEmail

armando_vajushiArmando Vajushi ka qenë heroi i Liteks Loveç në fitoren 2-0 në transfertë ndaj Lokomotivës së Sofjes, e vlefshme për javën e XIV të kampionatit bullgar. Lojtari shkodran zhbllokoi shifrat në minutën e 77-të, atëherë kur dukej se gjithçka do të përfundonte në barazim, pasi dy skuadrat ishin me 10-vetë. Në fund, Liteksi gjeti dhe golin e dytë me anë të Kostadinov. Ndërkohë, me kete fitore, kjo skuadër u ngjit në vendin e pestë, në kuotën e 26-pikëve në Bullgari.


busy
komente