HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E diel, 22 Korrik 2018
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Gjermania/ Bunjaku shenon serish
nga AlbaniaSoccer   E premte, 30 Nentor 2012 08:25   pdfShtypEmail

albert_bunjaku_nurenbergSulmuesi kosovar, Albert Bunjaku, ka vazhduar me shënimin e golave në kategorinë e dytë gjermane

Ai të martën mbrëma shënoi golin e vetëm për Kaiserslauternin që barazoi 1:1 në shtëpi me Jahn Regensburgun. Ndeshja i takonte javës së 16-të të Bundesliga 2. Bunjaku këtë edicion ka shënuar tetë gola e ka asistuar katër herë.

‘Kemi pasur mundësi të fitojmë, por nuk shfrytëzuam rastet. Për këtë duhet të jemi të kënaqur me një pikë. Tani na mbetet që në ndeshjen e ardhshme të kompensojmë pikët e humbura’, ka thënë Bunjaku për sajtin zyrtar të klubit.


Në Bundesliga 2 ka shënuar edhe Edmond Kapllani. Skuadra e tij fitoi 3:1 kundër Bochumit.


busy
komente