HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E mërkurë, 12 Qershor 2024
 • Superliga
 • Kategoria 1
 • Kosova

Kategoria Superiore 2015-16
 Kronika e ndeshjes: Java 17 - E shtunë, 19. Dhjetor 2015 - 16:00 h

SkenderbeuPartizani
10

 Detajet e ndeshjes
Match Date :E shtunë, 19 Dhjetor 2015
Match Time :16:00 h
Match number :2
 
Playground :Stadiumi "Skënderbeu"
Match referee(s):Fatmir LAMA, Andi KOCI, Emigers GANCI, Erjon VELO
 
Spektatore: 5.800
Weather:dry
Fieldcondition:normal

 Formacionet
Portier
Mbrojtes
Mesfushor
Sulmues

 Zevendesimet

Tranjer
Zv/Tranjer
 Eventet
Demtim
 • 50' : Hamdi SALIHI ( 1 )
  Gol
  • 12' : Peter OLAYINKA ( 1 )
   Karton i kuq
    • 77' : Xhevahir SUKAJ ( 1 )
    Karton i verdhe
    • 46' : Gerhard PROGNI ( 1 )
    • 61' : Marko RADAS ( 1 )
    • 63' : Renato ARAPI ( 1 )
    • 76' : Kristi VANGJELI ( 1 )
    • 79' : Liridon LATIFI ( 1 )
    • 6' : Ditmar BICI ( 1 )
    • 43' : Mentor MAZREKAJ ( 1 )