HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 15 Qershor 2024
 • Superliga
 • Kategoria 1
 • Kosova

Kategoria Superiore 2011-12
 Kronika e ndeshjes: Java 6 - E diel, 23. Tetor 2011 - 15:00 h

TiranaBylis
32

 Detajet e ndeshjes
Match Date :E diel, 23 Tetor 2011
Match Time :15:00 h
 
Playground :Stadiumi Kombetar "Qemal Stafa" - Tirana
Match referee(s):Sokol CEKAJ, Artan TAULLAI, Ridiger COKAJ, Gezim KOKA
 
Spektatore: 1.200
Weather:dry
Fieldcondition:normal

 Formacionet
Portier
Mbrojtes
Mesfushor
Sulmues

 Zevendesimet

Tranjer
 Eventet
Penallti
  • 71' : Amarildo DIMO ( 1 )
  Gol
  • 31' : Bekim BALAJ ( 1 )
  • 53' : Bekim BALAJ ( 1 )
  • 93' : Bekim BALAJ ( 1 )
  • 27' : Amarildo DIMO ( 1 )
  Karton i verdhe
  • 30' : Arjan PISHA ( 1 )
  • 34' : Rezart DABULLA ( 1 )
  • 69' : Afrim TAKU ( 1 | shkakton penallti )
  • 74' : Ilion LIKA ( 1 | prekje e topit me dore jashte zone )
  • 46' : Olsi TEQJA ( 1 )

   Permbledhja

  90+4-Perfundon ndeshja me fitoren e Tiranes

  90+3-Bala shenon golin e trete ne ketre ndeshje duke i dhene dhe fitoren bardhebluve

  90+2-Ahmataj gjuan bukur, por shtylla i mohon golin

  90+1-Faull ne favor te Abazajt

  90-Arbitri kater akordon kater minuta shtese

  89-Gjuan Duro, por largon me koke Kelmendi

  89-Faull ne favor te Tiranes. 25-metra larg portes se Frasherit

  87-Goditje kendi per Tiranen. Kroson Duro, por ngushton me te dy duart Frasheri

  83-Gjuan duro nga goditja e lire, por jashte portes

  83-Fjodor Xhafa shkakton faull ndaj Karabecit

  82-Faull ne favor te Bylisit

  80-Largohet Gilman Lika dhe aktivizohet Tushe

  79-Abazaj shkakton faull ndaj Ahmatajt

  78-Largohet Washington aktivizohet Korreshi

  76-Goditje e lire per Bylisin. Gjuan Shoshaj, por pa rrezik per Tiranen

  75-Dimo kombinon me Xhafen, por ky i fundit nuk e ka kuptuar duke shperdoruar nje mundesi te mire

  74-Ilion Lika ndeshkohet me karton te verdh pasi ka prekur me dore topin duke qene jashte zones se tij

  73-Hepple shperdoron nje rast te mire

  71-Nga pika e bardh e penalltis Dimo dhe shenon golin e barazimit

  69-Taku ndeshkohet me karton te verdh per nderhyrje te parregullt ndaj Dimos

  69-Penallti per Bylisin

  61-Largohet Gega dhe futet Popovic

  61-Largohet Souza dhe ne vend te tij aktivizohet Abazaj

  60-Sauza eshte i demtuar s'mund te vazhdoj me lojen

  58-Faull ne favor te Bylisit

  53-Bala gjuan me te majten duke shenuar golin e dyte per Tiranen dhe personal ne kete ndeshje, por i ndihmuar dhe nga gafa e Frasherit

  50-Gilman Lika gjuan nga jashte zones, por Frasheri pret pa veshtiresi

  49-Godije kendi per Tiranen, por pa rrezik per porten ballshiote

  48-Kroson Gega nga kendi, por mbrojtesit bardheblu neutralizojne gjithcka

  47-Dimo gjuan, por topi devijohet ne goditje kendi

  47-Lika shkakton faull ne mesin e fushes

  46-Largohet Dabulla dhe ne vend te tij aktivizohet Hepple

  46-Fillon pjesa e dyte

  45+3-Perfundon pjesa e pare ne barazim 1-1

  45+3-Taku nje rast ideal per te shenuar, por nuk ka mundur te shenjestroj porten e Frasherit

  45+2-Olsi Teqja ndeshkohet me karton te verdh

  45-Arbitri kater jep tre minuta shtese

  34-Dabulla ndeshkohet me karton te vardh per nje faull te rende

  31-Nje krosim nga krahu i djathte i Ahmataj, kthehet ne asis per Balen i cili gjuan bukur me koke duke realizuar golin e barazimit

  30-Pisha ndeshkohet me karton te verdh per protesta

  27-Nje kros nga krahu i majte dhe Dimo gjuan me koke duke mposhtur portierin Ilion Lika e kalon ne avantazh miqte

  23-Ndalohet loja pasi Souza shtrihet ne fushe e merr ndihmen mjekesore

  20-Ekzekuton Shoshaj, por pa rrezik per  Ilion Likes

  19-Lojtaret e Tiranes shkaktojn faull ndaj Dimos

  18-Faull ne favor te Ahmataj

  15-Gega demtohet e del jasht fushes per te marr ndihmen mjekesore

  12-Karabeci shkakton faull ndaj Ristevskit

  1-Fillon pjesa e pare