HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 23 Shtator 2023
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria Superiore 2011-12

Player Information - Amarildo DIMO

Personal data

Picture of Amarildo DIMO
Nationality:Republika e Shqiperise Republika e Shqiperise
Name:Amarildo DIMO
Birthday (Age):25. Gusht 1982 (41)
Player Position:Mesfushor

Games history


GamesStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Saturday September 10BylisvsShkumbini1002----1--
Friday September 16LacivsBylis1011-------
Sunday September 25BylisvsKamza100--------
Monday October 03TeutavsBylis101--------
Friday October 14BylisvsKastrioti100--------
Sunday October 23TiranavsBylis1001----1--
Monday October 31BylisvsFlamurtari100--------
Saturday November 05VllazniavsBylis101-----11-
Saturday November 19BylisvsPogradeci100--------
Saturday November 26BylisvsApolonia100-----1--
Monday December 05SkenderbeuvsBylis1001-1-----
Saturday December 17BylisvsTomori100--------
Friday December 23DinamovsBylis1001-------
Games total13036-1--41-


Personal statistics


CompetitionTeamPlayedStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Kupa e Shqiperise 2019-20Apolonia------------
Kupa e Shqiperise 2018-19Apolonia------------
Kupa e Shqiperise 2017-18Apolonia------------
Kupa e Shqiperise 2016-17Apolonia------------
Kupa e Shqiperise 2015-16Apolonia------------
Kategoria Superiore 2014-15Apolonia77--2-2-----
Kategoria Superiore 2014-15Skenderbeu32121-------
Kupa e Shqiperise 2014-15Apolonia11----------
Kategoria Superiore 2013-14Skenderbeu119231-2---1-
Kupa e Shqiperise 2013-14Skenderbeu11----1-----
CHAMPIONS League 2012-13Skenderbeu------------
Kategoria Superiore 2011-12Bylis77--5-1--41-
Kategoria Superiore 2010-11Bylis1313-19-62----
Kategoria 1 2009-10Bylis1010-1611-----
Career Total535037241132-42-

Playing career


CompetitionSeasonTeamFunction / Position
Kupa e Shqiperise 2019-202019-20ApoloniaMbrojtes
Kupa e Shqiperise 2018-192018-19ApoloniaMbrojtes
Kupa e Shqiperise 2017-182017-18ApoloniaMbrojtes
Kupa e Shqiperise 2016-172016-17ApoloniaMbrojtes
Kupa e Shqiperise 2015-162015-16ApoloniaMbrojtes
Kategoria Superiore 2014-152014-15ApoloniaMesfushor
Kategoria Superiore 2014-152014-15SkenderbeuMesfushor
Kupa e Shqiperise 2014-152014-15ApoloniaMbrojtes
Kategoria Superiore 2013-142013-14SkenderbeuMbrojtes
Kupa e Shqiperise 2013-142013-14SkenderbeuMbrojtes
CHAMPIONS League 2012-132012-13SkenderbeuSulmues
Kategoria Superiore 2011-122011-12BylisMesfushor
Kategoria Superiore 2010-112010-11BylisSulmues
Kategoria 1 2009-102009-10BylisPLAYERS