HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 27 Shkurt 2024
 • Superliga
 • Kategoria 1
 • Kosova

Kategoria Superiore 2011-12
 Kronika e ndeshjes: Java 10 - E diel, 27. Nentor 2011 - 18:00 h

TeutaLaci
10

 Detajet e ndeshjes
Match Date :E diel, 27 Nentor 2011
Match Time :18:00 h
 
Playground :Stadiumi "Niko Dovana" - Durrës
Match referee(s):Kridens META
 
Spektatore: 1.250
Weather:dry
Fieldcondition:normal

 Formacionet
Portier
Mbrojtes
Mesfushor
Sulmues

 Zevendesimet

Tranjer
 Eventet
Gol
 • 74' : Arian SHETA ( 1 )
  Karton i verdhe
  • 58' : Shaqir STAFA ( 1 )
  • 15' : Erjon VUCAJ ( 1 | Nderrhyrje e parregullt )
  • 38' : Bosko MILENKOVIC ( 1 | Nderrhyrje e parregullt ndaj Stafes )
  • 40' : Tauland SEFGJINI ( 1 | Nderrhyrje e parregullt ndaj Nikes )
  • 43' : Dragan TRAJKOVIC ( 1 )
  • 82' : Mate DRAGICEVIC ( 1 )

   Permbledhja
  Fillon ndeshja

  Minuta 7   - Gjuan Dosti, pa rrezik

  Minuta 13 - Gjuan Cota, topi perfundon jashte

  Minuta 15 - Karton i verdhe per Vucaj

  Minuta 17 - Gjuajtje e forte e Dostit, pret Vashaku

  Minuta 24 - Gjuan Tahiri, devijon jashte vijes anesore Buljan

  Minuta 27 - Kombinacione te bukura Emerllahu-Vucaj, porpa rrezik

  Minuta 34 - Gjuan Cota me koke, pret Vashaku

  Minuta 38 - Karton i verdhe per Milenkovic, nderrhyrje e parregullt ndaj Stafes

  Minuta 40 - Karton i verdhe per Sefgjinin, ndërrhyrje e parregullt ndaj Nikes

  Minuta 41 - Kros i Viles drejt portes pas ekzekutimit te goditjes se lire, grushton Vashaku jashte

  Minuta 42 - Gjuan forte Vucaj, grushton bukur Rizvani

  Minuta 44 - Gjuan Buljan, grushton Rizvani

  Minuta 45 - Kombinacione Kastrati - Emerllahu, mbrojtja e teutes largon topin

  Minuta 45 - Dy minuta shtese

  Perfundon pjesa e pare

  Fillon pjesa e dyte

  Minuta 46 - Zevendesim per Lacin, Hyn Zefi, del Selimi

  Minuta 48 - Hyshmeri deperton ne krah te majte te sulmit, topi bllokohet nga mbrojtja

  Minuta 50 - Goditje lire per Lacin, nderrhyrje e parregullt ndaj Cotes

  Minuta 52 - Kros ne zone, Vashaku i pasigurte, Doku dergon topin jashte, goditje kendi.

  Minuta 56 - Rritet presioni i Teutes, Cota gjuan pa sukses

  Minuta 60 - Kundersulm i Lacit, por nderpritet aksioni

  Minuta 63 - Rast i mire per shenim, por Hyshmeri vonohet per Teuten

  Minuta 70 - Zevendesim per Lacin, hyn Dragicevic, del Kastrati

  Minuta 72 - Zevendesim per Teuten, hyn Mancaku, del Nika

  Minuta 74 - Gol per Teuten. Shenon Sheta

  Minuta 78 - Mundohet Laci te rrezikoje me ane te Vucaj por pa sukses

  Minuta 82 - Goditje kendi per Lacin

  Minuta 83 - Zevendesim per Lacin, hyn Rexha, del Milenkovic

  Minuta 85 - Zevendesim per Teuten, hyn Pepa, del Cota

  Minuta 87 - Zevendesim per Teuten, hyn Hoxha, del Hyshmeri

  Minuta 89 - Presion i Lacit, mundohet Vucaj me Emerllahun, pa sukses

  Perfundon ndeshja me fitoren e Teutes 1-0