HOT NEWS
E diel, 14 Prill 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria Superiore 2011-12

Player Information - Erjon XHAFA

Personal data

Picture of Erjon XHAFA
Nationality:Republika e Shqiperise Republika e Shqiperise
Name:Erjon XHAFA
Nickname:Gani
Birthday (Age):31. Maj 1982 (41)
Player Position:Mbrojtes

Games history


GamesStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Saturday September 10VllazniavsLaci100--1-----
Friday September 16LacivsBylis101--------
Saturday September 24ApoloniavsLaci100--------
Sunday October 02LacivsSkenderbeu100--------
Friday October 14TomorivsLaci100--------
Sunday October 23LacivsDinamo100--------
Friday November 04PogradecivsLaci100--------
Friday November 18LacivsKamza100--------
Sunday November 27TeutavsLaci100--------
Sunday December 04LacivsKastrioti100--------
Saturday December 17TiranavsLaci100--------
Friday December 23LacivsFlamurtari100--------
Sunday March 11LacivsApolonia100--------
Sunday March 25LacivsTomori100--------
Sunday April 01DinamovsLaci100--------
Monday April 09LacivsShkumbini100--------
Sunday April 22KamzavsLaci100--------
Wednesday April 25LacivsTeuta100--------
Sunday April 29KastriotivsLaci100--1-----
Saturday May 12FlamurtarivsLaci100--------
Games total2001--2-----


Personal statistics


CompetitionTeamPlayedStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Kategoria 1 2014-15Dinamo------------
Kategoria Superiore 2013-14Kastrioti88-1--------
Kategoria Superiore 2012-13Laci------------
Kategoria Superiore 2011-12Laci1010-1--2-----
CHAMPIONS League 2010-11Dinamo------------
Kategoria Superiore 2010-11Dinamo151412--2-----
Superkupa 2010Dinamo11----------
Kategoria Superiore 2009-10Dinamo319221--2-----
Career Total6542235--6-----

Playing career


CompetitionSeasonTeamFunction / Position
Kategoria 1 2014-152014-15DinamoMbrojtes
Kategoria Superiore 2013-142013-14KastriotiMbrojtes
Kategoria Superiore 2012-132012-13LaciMbrojtes
Kategoria Superiore 2011-122011-12LaciMbrojtes
CHAMPIONS League 2010-112010-11DinamoMbrojtes
Kategoria Superiore 2010-112010-11DinamoMbrojtes
Superkupa 20102010DinamoMbrojtes
Kategoria Superiore 2009-102009-10DinamoMbrojtes


Lajmet e Fundit

    Lajmet me te lexuara

      Komentet e fundit