HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E mërkurë, 24 Korrik 2024
 • Superliga
 • Kategoria 1
 • Kosova

Kategoria Superiore 2011-12
 Kronika e ndeshjes: Java 4 - E diel, 02. Tetor 2011 - 16:00 h

LaciSkenderbeu
21

 Detajet e ndeshjes
Match Date :E diel, 02 Tetor 2011
Match Time :16:00 h
 
Playground :Fusha Sportive Laç
Match referee(s):Lorenc JEMINI, Servet BOGDANI, Gezim KOKA, Bledar MESI
 
Spektatore: 800
Weather:dry
Fieldcondition:normal

 Formacionet
Portier
Mbrojtes
Mesfushor
Sulmues

 Zevendesimet

  Tranjer
   Eventet
  Penallti
  • 38' : Nedzbedin SELIMI ( 1 )
   Gol
   • 2' : Burhan EMERLLAHU ( 1 )
   • 52' : Bledi SHKEMBI ( 1 )
   Karton i verdhe
   • 50' : Saimir KASTRATI ( 1 )
   • 75' : Erjon VUCAJ ( 1 )
   • 94' : Bledar MARASHI ( 1 )
   • 25' : Davor BRATIC ( 1 | Protesta )
   • 37' : Endrit VRAPI ( 1 )
   • 59' : Nuredeen ORELESI ( 1 )
   • 60' : Ivan GVOZDENOVIC ( 1 )
   • 82' : Marko RADAS ( 1 )

    Permbledhja


   90+4-Perfundon ndeshja me fitoren e Lacit 2-1

   90+4-Marashi karton te verdh

   90-Arbitri kater jep kater minuta shtese

   88-Orelesi gjuan ne menyre te gabuar duke i dhene mundesi Lacit te fitoje minuta te vlefshme

   85-Demtohet Emerllahu

   83-Radas nderhyn ne menyre te gabuar ndaj Shazivarit

   81-Radas ndeshkohet me karton te verdh

   80-Faull ne favor te Skenderbeut

   75-Vucaj ndeshkohet me karton te verdh

   73-Emerllahu bene gjithcka mire e porta korcare shpeton mrekullisht

   67-Largohet Zefi dhe aktivizohet Shazivari

   65-Muzaka shenon golin e barazimit, por anullohet nga anesori

   65-Goditje kendi per Lacin, por pa rrezik

   62-Daniel Xhafa zihet ne pozicion jashte loje

   61-Emerllahu bene gjithcka mire, vetem traversa shpeton korcen nga goli i trete

   59-Orelesi ndeshkohet me akrton te verdh pasi nderhyn ne menyre te parregullt ndaj Emerllahut

   55-Arapi shkakton faull

   54-Largohet Selimi dhe aktivizohet Vucaj

   52-Shkembi shenon golin e pare per Skenderbeun duke hapur ndeshjen

   50-Karton i verdh per Kastratin

   46-Goditje kendi per Skenderbeun.Kroson Muzaka, por pa rrezik

   46-Largohet Trajkovic dhe aktivizohet Zefi

   Fillon pjesa e dyte

   45+1-Perfundon pjesa e pare me rezultatin 2-0 ne favor te Lacit

   45-Arbitri kater Servet Bogdani akordon vetem nje minute shtese

   43-Xhafa gjuan fort, por Kastrati e pengon topin e forte qe ishte ne drejtim te portes

   38-Selimi gjuan nga pika e bardh dhe shenon golin e dyte per Lacin

   37-Vrapi ndeshkohet me karton te verdh

   37-Vrapi pengon ne menyre te gabuar Dragicevic dhe arbitri akordon penallti

   36-Radas shkakton faull ne deme te Emerllahut

   35-Marashi per pak sa nuk shenon golin e dyte. Topi i gjuajtur prej tij devijohet ne goditje kendi

   35-Shkembi kroson brenda zones, por Vashaku kontrollon topin qetesisht

   31-Rifillon loja

   30-Nderpritet loja per ti ardhur ne ndihme nje lojtari te demtuar te Lacit

   29-Faull ne favor te Orelesit

   25-Bratic ndeshkohet me karton te verdh nga Lorenc Jemini per protesta

   23-Radas shkakton faill ne sulme

   19-Daniel Xhafa zihet ne pozicion jashte loje

   17-Kerciku triblon tre mbrojtesa lacian nga e djathta, kroson per Muzaken i cili gjuan por nuk shenjestron sic duhet porten e Vashakut

   15-Goditje kendi e dyta rradhazi per Sklenderbeun, por pa rrezik per porten laciane

   14-Goditje kendi per Skenderbeun

   11-Goditje denimi ne favor te Skenderbeut

   4-Kerciku deperton nga e djathta, por pret Vashaku pa problem

   2-Gjuan Emerllahu nga goditja e denimit, devijohet dhe perfundon ne rrjete. 1-0 per Lacin

   1-Faull ne favor te Lacit

   Fillon ndeshja