HOT NEWS
E mërkurë, 28 Shkurt 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria Superiore 2013-14

Player Information - Erjon XHAFA

Personal data

Picture of Erjon XHAFA
Nationality:Republika e Shqiperise Republika e Shqiperise
Name:Erjon XHAFA
Nickname:Gani
Birthday (Age):31. Maj 1982 (41)
Jersey Number:20
Player Position:Mbrojtes

Games history


GamesStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Wednesday September 18KastriotivsBesa100--------
Sunday September 22FlamurtarivsKastrioti100--------
Saturday September 28KastriotivsKukësi100--------
Wednesday October 02TiranavsKastrioti100--------
Sunday October 20VllazniavsKastrioti100--------
Friday November 01TeutavsKastrioti100--------
Saturday November 30KastriotivsBylis100--------
Sunday December 08BesavsKastrioti100--------
Sunday December 15KastriotivsFlamurtari100--------
Saturday February 01KastriotivsTirana100--------
Saturday February 15KastriotivsVllaznia101--------
Saturday April 19KastriotivsVllaznia100--------
Saturday April 26PartizanivsKastrioti100--------
Wednesday April 30KastriotivsTirana100--------
Games total1401--------


Personal statistics


CompetitionTeamPlayedStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Kategoria 1 2014-15Dinamo------------
Kategoria Superiore 2013-14Kastrioti88-1--------
Kategoria Superiore 2012-13Laci------------
Kategoria Superiore 2011-12Laci1010-1--2-----
CHAMPIONS League 2010-11Dinamo------------
Kategoria Superiore 2010-11Dinamo151412--2-----
Superkupa 2010Dinamo11----------
Kategoria Superiore 2009-10Dinamo319221--2-----
Career Total6542235--6-----

Playing career


CompetitionSeasonTeamFunction / Position
Kategoria 1 2014-152014-15DinamoMbrojtes
Kategoria Superiore 2013-142013-14KastriotiMbrojtes
Kategoria Superiore 2012-132012-13LaciMbrojtes
Kategoria Superiore 2011-122011-12LaciMbrojtes
CHAMPIONS League 2010-112010-11DinamoMbrojtes
Kategoria Superiore 2010-112010-11DinamoMbrojtes
Superkupa 20102010DinamoMbrojtes
Kategoria Superiore 2009-102009-10DinamoMbrojtes



Lajmet e Fundit

    Lajmet me te lexuara

      Komentet e fundit