HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 05 Tetor 2023
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria Superiore 2009-10

Player Information - James PHOENIX

Personal data

Picture of James PHOENIX
Nationality:United Kingdom of Great Britain United Kingdom of Great Britain
Name:James PHOENIX
Birthday (Age):15. Janar 1984 (39)
Player Position:Sulmues

Games history


GamesStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Sunday January 31VllazniavsLaci100--------
Saturday February 06TiranavsVllaznia100--1-----
Saturday February 13VllazniavsSkenderbeu101--------
Saturday February 20GramozivsVllaznia100--------
Sunday March 21VllazniavsLaci010--1-----
Games total411--2-----


Personal statistics


CompetitionTeamPlayedStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Kategoria Superiore 2012-13Luftetari------------
Kategoria Superiore 2010-11Bylis------------
Kategoria Superiore 2009-10Vllaznia3211--2-----
Kupa e Shqiperise 2009-10Vllaznia11----------
Career Total4311--2-----

Playing career


CompetitionSeasonTeamFunction / Position
Kategoria Superiore 2012-132012-13LuftetariSulmues
Kategoria Superiore 2010-112010-11BylisSulmues
Kategoria Superiore 2009-102009-10VllazniaSulmues
Kupa e Shqiperise 2009-102009-10VllazniaSulmues