HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 18 Korrik 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria 1 2009-10

Player Information - Xhenald RADA

Personal data

Picture of Xhenald RADA
Nationality:Republika e Shqiperise Republika e Shqiperise
Name:Xhenald RADA
Birthday (Age):09. Maj 1983 (41)
Player Position:PLAYERS

Games history


GamesStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Saturday October 31BurrelivsKamza100--------
Saturday November 07KamzavsBilisht Sport100--1-----
Saturday November 21SkraparivsKamza100--------
Saturday November 28KamzavsSopoti100--1-----
Saturday December 05BylisvsKamza100--1-----
Saturday December 19TurbinavsKamza100--------
Saturday January 30AdavsKamza100--1-----
Saturday February 06KamzavsBeselidhja100--------
Sunday February 14KamzavsPogradeci100--1-----
Saturday February 20LushnjavsKamza100--------
Saturday February 20KamzavsElbasani100--1-----
Saturday March 20KamzavsPartizani100--------
Saturday March 27GramshivsKamza101--------
Games total1301--6-----


Personal statistics


CompetitionTeamPlayedStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Kategoria 1 2010-11Kamza11----1-----
Kategoria 1 2009-10Kamza66--1-6-----
Career Total77--1-7-----

Playing career


CompetitionSeasonTeamFunction / Position
Kategoria 1 2010-112010-11KamzaMbrojtes
Kategoria 1 2009-102009-10KamzaPLAYERS