HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 31 Mars 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria 1 2014-15
KlasifikimiGrupi A
Pozicioni EkipiPl W D L +/- Pts
1up(2)Terbuni2520504165
2down(1)Mamurras2519333963
3same(3)Beselidhja2217233853
4same(4)Burreli2510213-432
5up(6)Kastrioti258512-229
6up(7)Besa2861012-1328
7down(5)Iliria257612-727
8same(8)Kamza257414-2025
9same(9)Ada246315-2721
10same(10)Veleciku243219-4514

Grupi B
Pozicioni EkipiPl W D L +/- Pts
1same(1)Bylis2515281647
2same(2)Lushnja2414551647
3same(3)Butrinti2511861641
4same(4)Sopoti251159238
5same(5)Dinamo25898233
6same(6)Shkumbini259511-332
7up(8)Luftetari269413-631
8down(7)Tomori258512-1729
9same(9)Pogradeci257414-1225
10same(10)Naftetari2541110-1423


Superlige Play-Out Kategoria e Dyte