HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E mërkurë, 01 Prill 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria 1 2014-15
KlasifikimiGrupi A
Pozicioni EkipiPl W D L +/- Pts
1same(1)Terbuni2620604166
2same(2)Mamurras2619433964
3same(3)Beselidhja2318234356
4same(4)Burreli2610214-532
5up(7)Iliria268612-530
6down(5)Kastrioti268513-429
7down(6)Besa2961013-1628
8same(8)Kamza268414-1728
9same(9)Ada257315-2624
10same(10)Veleciku253220-5014

Grupi B
Pozicioni EkipiPl W D L +/- Pts
1same(1)Bylis2616281850
2same(2)Lushnja2515551850
3same(3)Butrinti2611871441
4same(4)Sopoti2611510138
5up(7)Luftetari2710413-534
6down(5)Dinamo26899033
7down(6)Shkumbini269512-432
8same(8)Tomori269512-1632
9same(9)Pogradeci268414-1028
10same(10)Naftetari2641111-1623


Superlige Play-Out Kategoria e Dyte