HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 19 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria 1 2015-16
KlasifikimiGrupi A
Pozicioni EkipiPl W D L +/- Pts
1same(1)Kamza110023
2same(2)Besa110013
-same(2)Beselidhja110013
4same(4)Ada101001
-same(4)Iliria101001
6same(6)Kastrioti110010
7same(7)Erzeni1001-10
8same(8)Korabi1001-10
-same(8)Mamurras1001-10
10same(10)Burreli1001-20

Grupi B
Pozicioni EkipiPl W D L +/- Pts
1same(1)Luftetari110023
2same(2)Pogradeci110013
3same(3)Elbasani101001
-same(3)Lushnja101001
-same(3)Shkumbini101001
-same(3)Sopoti101001
7same(7)Turbina110010
8same(8)Apolonia1001-10
9same(9)Butrinti1001-10
10same(10)Dinamo1001-2-3


Superlige Play-Out Kategoria e Dyte