HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 25 Korrik 2024
 • Superliga
 • Kategoria 1
 • Kosova

Kategoria Superiore 2011-12
 Kronika e ndeshjes: Java 3 - E diel, 25. Shtator 2011 - 16:00 h

TiranaPogradeci
31

 Detajet e ndeshjes
Match Date :E diel, 25 Shtator 2011
Match Time :16:00 h
 
Playground :Stadiumi Kombetar "Qemal Stafa" - Tirana
Match referee(s):Emirjon SINO, Albano JANKU, Ilir TARTARAJ, Alfred LAMCE
 
Spektatore: 680
Weather:dry
Fieldcondition:normal

 Formacionet
Portier
Mbrojtes
Mesfushor
Sulmues

 Zevendesimet

Tranjer
 Eventet
Penallti
 • 44' : Gilman LIKA ( 1 )
  Gol
  • 52' : Bekim BALAJ ( 1 )
  • 78' : Bekim BALAJ ( 2 )
   Karton i verdhe
   • 69' : Gilman LIKA ( 1 )
   • 22' : Jorgo CIPI ( 1 )
   • 42' : Kopi CEREPI ( 1 )
   • 73' : Valsi BINISHI ( 1 )

    Permbledhja

   90+3-Perfundon ndeshja me fitoren e bardhebluve me rezultatin 3-1

   90-Arbitri kater Janku akordon tre minuta shtese

   85-Demtohet G.Lika. Arbitri kryesor bene me shenje stafit mjekesor te Tiranes qe te hyjne ne fushe per ti dhene ndihme mesfushorit

   84-Largohet Dushku aktivizohet Dabulla

   80-Goditje kendi per Pogradecin. Kroson Elmazi, por ka faull ndaj portierit Ilion Lika

   78-Bala shenon goline trete. Shkodrani me nje parabel nxjerr jasht loje daljen e portierit duke realizuar golin e dyte personal ne kete ndeshje

   73-Binishi ndeshkohet me karton te verdh

   69-Gilman Lika ndeshkohet me karton te verdh

   66-Largohet Peposhi dhe ne vend te tij Ferraj

   66-Largohet Larti aktivizohet Baze

   65-Sulmuesi Eminhazeri triblon dy mbrojtes bardheblu gjuan fort dhe shenon golin e pare per liqenoret

   64-Sina gjuan priras por Hoxha ngushton duke e derguar topin ne goditje kendi

   62-Bala zihet ne pozicione jashte loje

   60-Elmazi i shtrir ne fushen e lojes. Merr ndihmen mjekesore

   58-G.Lika zihet ne pozicione jashte loje

   56-Largohet Balla dhe aktivizohet Cela

   54-Goditje kendi per Tiranen, Tushe luan topin pa rrezik per mbrojtjen pogradecare

   53-Largohet Cajku dhe futet ne loje Binishi

   52-Bala shenon golin e dyte per Tiranen, pas nje asis te Tushe-s

   51-Bala zihet ne pozicione jashte loje

   46-Largohet Hepple aktivizohet Gerhard Tushe

   46-Fillon pjesa e dyte

   45+4-Perfundon pjesa e pare me fitoren e bardhebluve me fitoren minimale 1-0

   45-Arbitri kater, Janku jep tre minuta shtese

   44-G.Lika shenon golin e avantazhit nga penalltia

   43-Nje nga drejtuesit kerkon terheqjen e ekipit Pogradecar

   42-Cerepi ndeshkohet me karton te verdh per pengese te Dushkut

   41-Goditje kendi per Tiranen. kroson Lika dhe Dushku bie ne zone dhe arbitri kryesor akordon penallti

   40-Balla shkakton faull ne mesfush

   38-Bekim Bala tre metra larg portes pogradecare tregohet i pavemendshem e shperdoron nje mundesi te mire shenimi

   38-Goditje kendi per Tiranen

   35-G.Lika i vetem me portierin Hoxha nuk shenon

   34-Faull i Cerepit ndaj Takut

   32-Faull i Elmazit ndaj Sines

   27-Arbitri nderpret lojen per ti lejuar lojtaret qe te freskohen per shkak te temperaturave te larta

   26-Tanushi shkakton faull ndaj kapitenit bardheblu Sina

   23-Nje ekzekutim i bukur nga goditja e denimit i G.Likes per Dushkun ky jep nje asis per Balen, por shkodrani gjuan ne menyre te gabuar me koke vetem dy metra larg portes

   22-Cipi ndeshkohet me karton te verdh per protesta

   22-Goditje denimi per Tiranen

   20-Faull per Pogradecin

   19-Gilman Lika jep nje top te mire per Balen, i cili nuk e zoteron dot

   18-Portieri Lika del ne menyre te gabuar. Jane mbrojtesit bardheblu ata qe largojne rrezikun ne porta e tyre

   16-Peposhi zihet ne pozicion jashte loje

   8-Eminhazeri ndeshkohet me karton te verdhe per nje nderhyrje te parregullt ndaj Takut

   5-Demtohet Bala. Merr ndihmen mjekesore

   Fillon pjesa e pare