HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 29 Maj 2023
 • Superliga
 • Kategoria 1
 • Kosova

Raiffeisen Superliga Kosove 2011-12
 Kronika e ndeshjes: Java 5 - E diel, 18. Shtator 2011 - 17:00 h

BESAPRISHTINA
12

 Detajet e ndeshjes
Match Date :E diel, 18 Shtator 2011
Match Time :17:00 h
 
Playground :Stadiumi "Shahin Haxhiislami" - Pejë
Match referee(s):Artan HOXHAJ, Benon KEPUSHKA, Antigon REXHEPI
 
Spektatore: 1.800
Weather:dry
Fieldcondition:normal

 Formacionet
Portier
  Mbrojtes
  Mesfushor
  Sulmues

   Zevendesimet

  Tranjer
   Eventet
  Penallti
   • 32' : Azem AHMETI ( 1 )
   Gol
   • 48' : Besnik (B) KRASNIQI ( 1 )
   • 21' : Astrit FAZLIU ( 1 )
   Karton i verdhe
   • ' : Visar HAKLAJ ( 1 )
   • ' : Florent PAPUCI ( 1 )
   • ' : Bernard BERISHA ( 1 )
   • ' : Ardian KOZHANI ( 1 )
   • ' : Shemsi OSMANI ( 1 )
   • ' : Labinot IBRAHIMI ( 1 )

    Permbledhja
   32' - Zhara pengon brenda zones ne menyre te parregullt Faslliun, gjuan nga pika e bardhe kapiteni Ahmeti dhe shenon.
   42' - Krenar Vokshi pengohet ne zone, gjuan Egzon Gashi nga pika e penalltise, pret Flamur Neziri