HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 04 Korrik 2022
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Raiffeisen Superliga Kosove 2011-12

Player Information - Besnik (B) KRASNIQI

Personal data

Picture of Besnik (B) KRASNIQI
Nationality:Republika e Kosoves Republika e Kosoves
Name:Besnik (B) KRASNIQI
Birthday (Age):01. Shkurt 1980 (42)
Player Position:Mbrojtes

Games history


GamesStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Wednesday September 07BESAvsGJILAN100--1-----
Saturday September 10KEK-UvsBESA100--------
Sunday September 18BESAvsPRISHTINA1001-------
Saturday September 24LIRIAvsBESA100--------
Wednesday November 09GJILANvsBESA100--------
Sunday November 13BESAvsKEK-U010--------
Saturday November 19PRISHTINAvsBESA100--------
Games total6101-1-----


Personal statistics


CompetitionTeamPlayedStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Raiffeisen Superliga Kosove 2012-13BESA------------
Raiffeisen Superliga Kosove 2011-12BESA321-1-1-----
Raiffeisen Superliga Kosove 2010-11PRISHTINA------------
Raiffeisen Superliga Kosove 2009-10PRISHTINA44----4-----
Career Total761-1-5-----

Playing career


CompetitionSeasonTeamFunction / Position
Raiffeisen Superliga Kosove 2012-132012-13BESAMbrojtes
Raiffeisen Superliga Kosove 2011-122011-12BESAMbrojtes
Raiffeisen Superliga Kosove 2010-112010-11PRISHTINAMbrojtes
Raiffeisen Superliga Kosove 2009-102009-10PRISHTINAPLAYERS