HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E mërkurë, 24 Korrik 2024
 • Superliga
 • Kategoria 1
 • Kosova

Raiffeisen Superliga Kosove 2011-12
 Kronika e ndeshjes: Java 6 - E shtunë, 24. Shtator 2011 - 17:00 h

PRISHTINAGJILAN
11

 Detajet e ndeshjes
Match Date :E shtunë, 24 Shtator 2011
Match Time :17:00 h
 
Playground :Stadiumi i Qytetit - Prishtina
Match referee(s):Besnik SEJDIU, Nazim IBRAHIMI, Kreshnik VULA
 
Spektatore: 450
Weather:dry
Fieldcondition:normal

 Formacionet
Portier
Mbrojtes
Mesfushor
Sulmues

 Zevendesimet

Tranjer
 Eventet
Penallti
 • 72' : Azem AHMETI ( 1 )
  Gol
   • 45' : Vellaznim JASHARI ( 1 )
   Karton i verdhe
   • ' : Behar MALIQI ( 1 )
   • ' : Lirian FERATI ( 1 )

    Permbledhja
   71' - Penallti per Prishtinen. Lirian Ferati pengon brenda zones ne menyre te parregullt sulmuesin Mentor Mazrekaj. Kapiteni Azem Ahmeti  gjuan dhe shenon golin e barazimit per Prishtinen