HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E premte, 09 Qershor 2023
 • Superliga
 • Kategoria 1
 • Kosova

Raiffeisen Superliga Kosove 2011-12
 Kronika e ndeshjes: Java 14 - E martë, 08. Nentor 2011 - 14:15 h

PRISHTINALEPENCI
31

 Detajet e ndeshjes
Match Date :E martë, 08 Nentor 2011
Match Time :14:15 h
 
Playground :Stadiumi i Qytetit - Prishtina
Match referee(s):Fatmir ABRASHI, Kreshnik VULA, Benon KEPUSHKA
 
Spektatore: 1.200
Weather:dry
Fieldcondition:normal

 Formacionet
Portier
Mbrojtes
Mesfushor
Sulmues

 Zevendesimet

  Tranjer
   Eventet
  Gol
  • 16' : Faton ZEJNULLAHU ( 1 )
  • 44' : Astrit FAZLIU ( 1 )
  • 6' : Azem AHMETI ( 1 )
  • 2' : Xhevdet SHABANI ( 1 )
  Karton i verdhe
  • ' : Elhami BERISHA ( 1 )
  • ' : Fitim LLAPASHTICA ( 1 )
  • ' : Qendrim SEJDIU ( 1 )
  • ' : Astrit FAZLIU ( 1 )
  • ' : Pajtim MULAKU ( 1 )