HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E premte, 12 Korrik 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria Superiore 2009-10

Player Information - Marko PUTINCANIN

Personal data

Picture of Marko PUTINCANIN
Nationality:Serbia, Republic of Serbia, Republic of
Name:Marko PUTINCANIN
Birthday (Age):16. Dhjetor 1987 (36)
Height:183 cm
Weight:78 kg
Player Position:Mesfushor

Games history


GamesStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Tuesday April 21DinamovsTeuta101--1-----
Sunday August 30FlamurtarivsDinamo100--------
Sunday September 13DinamovsTeuta100--1-----
Saturday September 19VllazniavsDinamo100--------
Saturday September 26DinamovsShkumbini100--------
Saturday October 03LacivsDinamo100--------
Sunday October 18DinamovsTirana100--------
Sunday October 25SkenderbeuvsDinamo100--------
Saturday October 31DinamovsGramozi100--------
Monday November 09BesavsDinamo100--------
Saturday November 21DinamovsApolonia100--------
Saturday November 28DinamovsKastrioti100--1-----
Saturday December 05DinamovsFlamurtari100--------
Monday February 15DinamovsBesa100--------
Sunday February 21ApoloniavsDinamo100--1-----
Sunday March 07DinamovsGramozi100--------
Saturday March 20SkenderbeuvsDinamo1001-------
Saturday March 27DinamovsKastrioti100--------
Friday April 02FlamurtarivsDinamo100--------
Sunday April 11DinamovsVllaznia100--------
Saturday April 17ApoloniavsDinamo100--------
Friday April 30DinamovsLaci100--------
Wednesday May 19DinamovsBesa100--------
Games total23011-4-----


Personal statistics


CompetitionTeamPlayedStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
CHAMPIONS League 2010-11Dinamo11----2-----
Kategoria Superiore 2010-11Dinamo11922-15-----
Kategoria Superiore 2009-10Dinamo1414-11-4-----
Career Total2624231111-----

Playing career


CompetitionSeasonTeamFunction / Position
CHAMPIONS League 2010-112010-11DinamoMbrojtes
Kategoria Superiore 2010-112010-11DinamoMesfushor
Kategoria Superiore 2009-102009-10DinamoMesfushor