HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 25 Korrik 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria Superiore 2015-16

Player Information - Rafael SOSA  Absence

Personal data

Picture of Rafael SOSA
Nationality:Argentina, Argentine Republic Argentina, Argentine Republic
Name:Rafael SOSA
Birthday (Age):07. Maj 1988 (36)
Player Position:Sulmues

Status

  Away
Absence:E shtunë, 30. Janar 2016 - 19. Java
Absence until:
Reason of absence:

Games history


GamesStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Sunday, 20/09/2015FlamurtarivsVllaznia010--------
Saturday, 03/10/2015VllazniavsKukësi100--------
Saturday, 17/10/2015TerbunivsVllaznia1011-------
Sunday, 25/10/2015VllazniavsTirana100--1-----
Saturday, 31/10/2015BylisvsVllaznia1001-------
Sunday, 08/11/2015SkenderbeuvsVllaznia1001-1-----
Games total5113-2-----


Personal statistics


CompetitionTeamPlayedStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Kupa e Shqiperise 2019-20Laci------------
Kupa e Shqiperise 2018-19Laci------------
Kupa e Shqiperise 2017-18Laci------------
Kupa e Shqiperise 2016-17Laci------------
Kategoria Superiore 2015-16Vllaznia22--3-2-----
Kupa e Shqiperise 2015-16Laci------------
Kategoria Superiore 2014-15Laci22-1--1-----
Kupa e Shqiperise 2014-15Laci------------
EUROPA League 2012-13Flamurtari11----------
Kategoria Superiore 2012-13Flamurtari541-1-1-----
CHAMPIONS League 2010-11Dinamo11----1-----
Kategoria Superiore 2010-11Skenderbeu1515-213-2-----
Superkupa 2010Dinamo11----------
Kategoria Superiore 2009-10Dinamo14122-6-4-----
Career Total41383323-11-----

Playing career


CompetitionSeasonTeamFunction / Position
Kupa e Shqiperise 2019-202019-20LaciSulmues
Kupa e Shqiperise 2018-192018-19LaciSulmues
Kupa e Shqiperise 2017-182017-18LaciSulmues
Kupa e Shqiperise 2016-172016-17LaciSulmues
Kategoria Superiore 2015-162015-16VllazniaSulmues
Kupa e Shqiperise 2015-162015-16LaciSulmues
Kategoria Superiore 2014-152014-15LaciSulmues
Kupa e Shqiperise 2014-152014-15LaciSulmues
EUROPA League 2012-132012-13FlamurtariSulmues
Kategoria Superiore 2012-132012-13FlamurtariSulmues
CHAMPIONS League 2010-112010-11DinamoMesfushor
Kategoria Superiore 2010-112010-11SkenderbeuSulmues
Superkupa 20102010DinamoMesfushor
Kategoria Superiore 2009-102009-10DinamoSulmues