HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 18 Qershor 2024
 • Superliga
 • Kategoria 1
 • Kosova

Kategoria Superiore 2015-16
 Kronika e ndeshjes: Java 7 - E shtunë, 17. Tetor 2015 - 14:00 h

TerbuniVllaznia
03

 Detajet e ndeshjes
Match Date :E shtunë, 17 Tetor 2015
Match Time :14:00 h
 
Playground :Stadiumi "Ismail Xhemali" - Pukë
Match referee(s):Ermal BARUSHI, Ardian BEQIRI, Gerard QIRICI, Kridens META
 
Spektatore: 300
Weather:dry
Fieldcondition:wet

 Formacionet
Portier
Mbrojtes
Mesfushor
Sulmues

 Zevendesimet

Tranjer
 Eventet
Gol
  • 1' : Ndricim SHTUBINA ( 1 )
  • 55' : Rafael SOSA ( 1 )
  • 85' : Darko PAVICEVIC ( 1 )
  Karton i kuq
  • 63' : Ervin REXHA ( 1 )
  • 65' : Artan KARAPICI ( 1 )
   Karton i verdhe
   • 17' : Abaz KARAKACI ( 1 )
   • 33' : Roland PEQINI ( 1 )
   • 78' : Taulant MARKU ( 1 )
   • 17' : Polizoi ARBERI ( 1 )