HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E mërkurë, 24 Korrik 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria Superiore 2015-16

Player Information - Antonio MARKU

Personal data

Picture of Antonio MARKU
Nationality:Republika e Shqiperise Republika e Shqiperise
Name:Antonio MARKU
Birthday (Age):24. Mars 1992 (32)
Jersey Number:3
Player Position:Mbrojtes

Games history


GamesStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Saturday, 29/08/2015TeutavsVllaznia100--------
Wednesday, 09/09/2015VllazniavsSkenderbeu100--------
Sunday, 13/09/2015VllazniavsPartizani100--------
Sunday, 20/09/2015FlamurtarivsVllaznia100--------
Sunday, 27/09/2015VllazniavsLaci100--------
Saturday, 03/10/2015VllazniavsKukësi100--------
Saturday, 17/10/2015TerbunivsVllaznia100--------
Sunday, 25/10/2015VllazniavsTirana100--------
Saturday, 31/10/2015BylisvsVllaznia100--1-----
Sunday, 08/11/2015SkenderbeuvsVllaznia100--1-----
Wednesday, 18/11/2015VllazniavsTeuta100--1-----
Saturday, 28/11/2015VllazniavsFlamurtari100--------
Wednesday, 02/12/2015LacivsVllaznia101--------
Sunday, 06/12/2015KukësivsVllaznia100--------
Saturday, 12/12/2015VllazniavsTerbuni101--------
Saturday, 19/12/2015TiranavsVllaznia100--------
Wednesday, 23/12/2015VllazniavsBylis100--------
Saturday, 30/01/2016VllazniavsSkenderbeu100--------
Sunday, 07/02/2016TeutavsVllaznia100----1---
Saturday, 13/02/2016VllazniavsPartizani101--------
Sunday, 21/02/2016FlamurtarivsVllaznia101------1-
Saturday, 27/02/2016VllazniavsLaci101--------
Saturday, 05/03/2016VllazniavsKukësi101--------
Wednesday, 09/03/2016TerbunivsVllaznia100--------
Sunday, 13/03/2016VllazniavsTirana100--------
Sunday, 20/03/2016BylisvsVllaznia100--------
Saturday, 02/04/2016SkenderbeuvsVllaznia100--------
Saturday, 09/04/2016VllazniavsTeuta101--------
Sunday, 17/04/2016PartizanivsVllaznia100--------
Monday, 25/04/2016VllazniavsFlamurtari100--1-----
Saturday, 30/04/2016LacivsVllaznia1001-------
Wednesday, 04/05/2016KukësivsVllaznia100--------
Sunday, 08/05/2016VllazniavsTerbuni100--------
Saturday, 14/05/2016TiranavsVllaznia100--------
Wednesday, 18/05/2016VllazniavsBylis100--------
Games total35071-4-1-1-


Personal statistics


CompetitionTeamPlayedStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Kupa e Shqiperise 2019-20Vllaznia------------
Kupa e Shqiperise 2018-19Vllaznia------------
Kategoria 1 2018-19Vllaznia11----------
Kategoria Superiore 2017-18Vllaznia44----2-----
Kupa e Shqiperise 2017-18Vllaznia------------
Kategoria Superiore 2016-17Vllaznia981-1-------
Kupa e Shqiperise 2016-17Vllaznia------------
Kategoria Superiore 2015-16Vllaznia1818-51-4-1-1-
Kupa e Shqiperise 2015-16Vllaznia22--1-1---1-
Kategoria Superiore 2014-15Vllaznia862-1-211---
Kupa e Shqiperise 2014-15Vllaznia------------
Kategoria Superiore 2013-14Kukësi------------
Kategoria Superiore 2013-14Vllaznia11----------
Kategoria Superiore 2012-13Vllaznia3211--------
Kategoria Superiore 2012-13Laci------------
Kategoria Superiore 2011-12Dinamo1010--1-2-----
U-19 InternationalsShqiperia U-1911----------
U-21 InternationalsShqiperia U-21------------
Career Total5753465-1112-2-

Playing career


CompetitionSeasonTeamFunction / Position
Kupa e Shqiperise 2019-202019-20VllazniaMbrojtes
Kupa e Shqiperise 2018-192018-19VllazniaMbrojtes
Kategoria 1 2018-192018-19VllazniaMbrojtes
Kategoria Superiore 2017-182017-18VllazniaMbrojtes
Kupa e Shqiperise 2017-182017-18VllazniaMbrojtes
Kategoria Superiore 2016-172016-17VllazniaMbrojtes
Kupa e Shqiperise 2016-172016-17VllazniaMbrojtes
Kategoria Superiore 2015-162015-16VllazniaMbrojtes
Kupa e Shqiperise 2015-162015-16VllazniaMbrojtes
Kategoria Superiore 2014-152014-15VllazniaMbrojtes
Kupa e Shqiperise 2014-152014-15VllazniaMbrojtes
Kategoria Superiore 2013-142013-14KukësiMbrojtes
Kategoria Superiore 2013-142013-14VllazniaMbrojtes
Kategoria Superiore 2012-132012-13VllazniaMbrojtes
Kategoria Superiore 2012-132012-13LaciMbrojtes
Kategoria Superiore 2011-122011-12DinamoMbrojtes
U-19 Internationals2010Shqiperia U-19Mbrojtes
U-21 Internationals2010Shqiperia U-21Mbrojtes