HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E diel, 14 Korrik 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria Superiore 2010-11

Player Information - Franc VELIU

Personal data

Picture of Franc VELIU
Nationality:Republika e Shqiperise Republika e Shqiperise
Name:Franc VELIU
Birthday (Age):11. Nentor 1989 (34)
Player Position:Mbrojtes

Games history


GamesStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Saturday August 21DinamovsFlamurtari100--------
Friday August 27FlamurtarivsTirana100--------
Saturday September 11BesavsFlamurtari100--------
Sunday September 19FlamurtarivsBylis100--------
Saturday September 25TeutavsFlamurtari100--------
Friday October 01FlamurtarivsKastrioti100--------
Sunday October 17ShkumbinivsFlamurtari100--1-----
Sunday October 24FlamurtarivsLaci100--------
Saturday October 30VllazniavsFlamurtari100--------
Sunday November 07FlamurtarivsSkenderbeu100--------
Sunday November 14ElbasanivsFlamurtari100--------
Sunday November 21FlamurtarivsDinamo100--------
Saturday November 27TiranavsFlamurtari100--------
Monday December 13FlamurtarivsBesa100--------
Saturday December 18BylisvsFlamurtari100--1-----
Thursday December 23FlamurtarivsTeuta100--------
Friday January 21KastriotivsFlamurtari100--------
Sunday January 30FlamurtarivsShkumbini100--------
Friday February 04LacivsFlamurtari100--------
Sunday February 13FlamurtarivsVllaznia100--------
Monday February 21SkenderbeuvsFlamurtari100--------
Sunday February 27FlamurtarivsElbasani100--1-----
Sunday March 13BylisvsFlamurtari100--1-----
Sunday March 20FlamurtarivsBesa100--------
Saturday April 02TeutavsFlamurtari100--------
Saturday April 09FlamurtarivsKastrioti100--------
Friday April 15ShkumbinivsFlamurtari1001-------
Monday April 25LacivsFlamurtari100--------
Saturday April 30FlamurtarivsTirana100--------
Games total29001-4-----


Personal statistics


CompetitionTeamPlayedStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Kupa e Shqiperise 2019-20Flamurtari------------
Kategoria Superiore 2018-19Flamurtari------------
Kupa e Shqiperise 2018-19Flamurtari------------
Kategoria Superiore 2017-18Flamurtari------------
Kupa e Shqiperise 2017-18Flamurtari------------
Kategoria Superiore 2016-17Flamurtari77-1-12-----
Kupa e Shqiperise 2016-17Flamurtari------------
Kategoria Superiore 2015-16Kukësi312-----1---
Kategoria Superiore 2015-16Partizani11-1--------
Kupa e Shqiperise 2015-16Flamurtari------------
Kategoria Superiore 2014-15Flamurtari88---12-----
Kupa e Shqiperise 2014-15Flamurtari------------
Kategoria Superiore 2013-14Flamurtari97221-2---1-
Kupa e Shqiperise 2013-14Flamurtari11----1-----
EUROPA League 2012-13Flamurtari11----------
Kategoria Superiore 2012-13Flamurtari99--1-2-----
Fifa World Cup - Brazil 2014Shqiperi------------
Kategoria Superiore 2011-12Flamurtari1212--3-4-1---
Kategoria Superiore 2010-11Flamurtari1414--1-4-----
EURO 2012 - Ukraine & PolandShqiperi------1-----
U-21 InternationalsShqiperia U-21------------
Kategoria Superiore 2009-10Flamurtari16151-3-1-----
Ndeshje miqesoreShqiperi1-1---------
Career Total8276649219-2-1-

Playing career


CompetitionSeasonTeamFunction / Position
Kupa e Shqiperise 2019-202019-20FlamurtariMbrojtes
Kategoria Superiore 2018-192018-19FlamurtariMbrojtes
Kupa e Shqiperise 2018-192018-19FlamurtariMbrojtes
Kategoria Superiore 2017-182017-18FlamurtariMbrojtes
Kupa e Shqiperise 2017-182017-18FlamurtariMbrojtes
Kategoria Superiore 2016-172016-17FlamurtariMbrojtes
Kupa e Shqiperise 2016-172016-17FlamurtariMbrojtes
Kategoria Superiore 2015-162015-16KukësiMbrojtes
Kategoria Superiore 2015-162015-16PartizaniMbrojtes
Kupa e Shqiperise 2015-162015-16FlamurtariMbrojtes
Kategoria Superiore 2014-152014-15FlamurtariMbrojtes
Kupa e Shqiperise 2014-152014-15FlamurtariMbrojtes
Kategoria Superiore 2013-142013-14FlamurtariMbrojtes
Kupa e Shqiperise 2013-142013-14FlamurtariMbrojtes
EUROPA League 2012-132012-13FlamurtariMbrojtes
Kategoria Superiore 2012-132012-13FlamurtariMbrojtes
Fifa World Cup - Brazil 20142012-13ShqiperiMbrojtes
Kategoria Superiore 2011-122011-12FlamurtariMbrojtes
Kategoria Superiore 2010-112010-11FlamurtariMbrojtes
EURO 2012 - Ukraine & Poland2010ShqiperiMbrojtes
U-21 Internationals2010Shqiperia U-21Mesfushor
Kategoria Superiore 2009-102009-10FlamurtariMbrojtes
Ndeshje miqesore2009-10ShqiperiMbrojtes