HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E mërkurë, 12 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Shkëndija/ Ekipi nga Tetova ka filluar përgatitjet për sezonin e ri
nga AlbaniaSoccer   E shtunë, 29 Qershor 2013 19:03   pdfShtypEmail

shkendijaEdhe klubi futbollistik Shkëndija nga Tetova i ka filluar përgatitjet për sezonin e ri, derisa nga skuadra një numër i madh i futbollistëve janë larguar duke u angazhuar në skuadra të ndryshme vendore dhe të rajonit.

Deri më tani Shkëndija ka mbetur pa kapitenin Muhamed Useini, Sedat Berishën, Gjelbërim Taipi, Mevlan Murati, Muzafer Ejupi, ndërsa largimin e kanë paralajmëruar edhe Mexhit Neziri dhe Jasir Selmani.

Në grumbullimin e parë trajneri Artim Shaqirin dhe asistentët e tij Husein Kadriu, Ejup Sulejmani dhe trajneri i portierëve Armend Elezi kishin në disponim 23 futbollistë, në mesin e të cilëve edhe ardhjet e reja Valmir Alili dhe Mentor Arifi nga KF Rrufeja, si dhe futbollisti i ri Egzon Osmani nga KF Renova.

Sipas të gjitha paralajmërimeve nga ekipi bëjnë të ditur se ditëve në vazhdim stërvitjeve do ti bashkëngjitet portieri Marko Jovanovski, si dhe futbollisti njohur strugan, Flamur Tairi i cili vite me radhë ishte anëtar i KF Teuta nga Durrësi.


busy
komente