HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 28 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Fshf do te marre stadiumin me konçesion
nga AlbaniaSoccer   E premte, 22 Janar 2010 16:47   pdfShtypEmail

qemal_stafa_thumbMTKRS dhe FSHF kane gjetur akordin me ne fund per ti dhene ksaj te fundit stadiumin kombetar Qemal Stafa me konçesion. Dy institucionet me te larta te sportit kane rene dakort qe shume shpejt stadiumi Qemal Stafa te rikonstruktohet dhe te menaxhohet nga Federata Shqiptare e futbollit duke i dhene nje tjeter forme funksionimi. Qemal Stafa nuk do te jete me shoqeri aksionere sic ka qene deri sot. Presidenti i FSHF-s Armando Duka, ka te gatshem projektin per rikonstruksionin e stadiumit kombetar por mbetet per tu pare se si do te zhgjidhet, ceshtja nese FSHF do ta financoje e vetme kete projekt apo edhe shteti do te kontribuoje per modernizimin e stadiumit kombetar.

Enea Shtrepi


busy
komente