HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E premte, 14 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Asambleja / Politika jashte futbollit!
nga AlbaniaSoccer   E martë, 09 Mars 2010 22:48   pdfShtypEmail
fshf_logoDita e sotme ka kaluar e qete si gjate zgjedhjeve ashtu edhe pas tyre. Zgjedhjet shkuan normalisht dhe nuk kishte patur incidente pasi ishin marre masa perfekte per organizimin, me forca speciale dhe sigurim nga te gjitha krahet. Te 2 kandidatet e pranuan humbjen, ndersa per antaret e Komitetit ishte nje zhgjenjim pasi priteshin ndryshime. Mbeten jashte Starova dhe Shyti, por edhe Haxhiaj qe ishin emra sugjestionues. E rendesishme eshte qe nuk u fut ne komitet asnje kryetar bashkie apo deputet qe do te thote se futbolli do te qendroje larg politikes nga kjo ane e nuk do jete i varur ne kete aspekt.

Altin Ngjela

busy
komente