HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 12 Qershor 2021
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Duro: Kunder Malit te Zi, nje miqesore qe duhet fituar
nga AlbaniaSoccer   E hënë, 24 Maj 2010 23:44   pdfShtypEmail

klodian__duroEdhe pse ndeshja me Malin e Zi do te jete vetem nje takim miqesor, per mesfushorin kuqezi Klodian Duro, kjo eshte nje takim qe duhet fituar. Sipas tij, kjo ndeshje eshte mjaft e rendesishme pasi qe ketu do te nisin pergatitjet per eleminatoret per europianin e ardhshem.

“Per mua nuk ka shume dallim mes nje ndeshje miqesore dhe nje zyrtare. Te luash per perfaqesuesen shqipetare do te thote qe te japesh me te miren kur mban veshur kete fanelle. Ne neser do te nisim pergatitjet per eleminatoret e ardhshme dhe do te sherbente nje fitore ne kete ndeshje. Mali i Zi ka shume lojtar cilesor qe luajne ne kampionatet me te forta te Europes e do te jete e veshtire. Ne do te luajme shanset tona dhe deshira ime me e madhe eshte qe te triumfojme ne kete ndeshje”, eshte shprehur mesfushori Klodian Duro.

Enea Shtrepi


busy
komente