HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 28 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Lorik Cana: Fitorja dhe mospësimi na rrit konfidencën
nga AlbaniaSoccer   E enjte, 12 Gusht 2010 00:42   pdfShtypEmail

lorik_cana-estoniaMbrojtesi i kombetares se Shqiperise Lorik Cana, i cili ishte njekohesisht edhe kapiteni i skuadres perfaqesuese ne kete takim, e vleresoi fitoren ndaj Uzbekistanit si dhe mospesimin e ndonje goli ne 5 takimet e fundit miqesore. "Ishte nje test poztiv sidomos per mbrojtjen qe nuk pesoj gola dhe kjo na rrit besimin dhe konfidencen. Por, nuk duhet te harrojme se ne ne futboll nuk ka gjera te sigurta dhe duhet te japim maksimumin ne çdo takim duke filluar nga ndeshja shume e veshtire qe kemi me Rumanine ne hapjen e eliminatoreve. Kam besim tek skuadra se do te luajme brenda mundesive tona per te cilat jam i bindur se jane pozitive. Normalisht qe duhet edhe fati ne ndeshje te tilla te veshtira por perqendrimi jone do jete maksimal", u shpreh kapiteni Lorik Cana i cili vleresoi se tepermi lojen e mesfushorit Gjergj Muzaka.

Kel Naraçi


busy
komente