HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E premte, 14 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Josip Kuze: Jam shume i kenaqur me rezultatin
nga AlbaniaSoccer   E shtunë, 04 Shtator 2010 05:10   pdfShtypEmail
josip_kuzheTrajneri i kombetares se Shqiperise Josip Kuze nuk e ka fshehur aspak gezimin dhe momentet e kenaqshme qe ka kaluar pas ndeshjes tek perqafohej nje e nga nje me te gjithe futbollistet e skuadres. "Jam shume i kenaqur me rezultatin. Ne morrem ate qe kishim si objektiv dhe kjo eshte dicka pozitive qe ti fillojme eliminatoret mbare. Rumania na vuri ne pozite ne fillim, por me vazhdimin e lojes u stabilizuam. Rumunet kane individe te rrezikshem qe e persorojne mire topin, por ne si skuader luajtem shume te organizuar. Kemi nje ndeshje shume te rendesishme me Luksemburgun te cilen duhet ta fitojme, por per momentin nuk mund ta fsheh qe jam akoma shume i emocionuar dhe kenaqur me rezultatin e arritur", perfundoi Kuzhe prononcimin e tij perpara mediave pas perfundimit te takimit.

Kel Naraçi

busy
komente