HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 13 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Arsenali "sytë" nga Lorik Cana
nga AlbaniaSoccer   E enjte, 22 Tetor 2009 17:54   pdfShtypEmail
lorikcana.mancester.j_saunderlan_2_2Arsen Wegner, gati sa nuk e "zaptoi" mesfushorin e kombetares se Shqiperise  Lorik Cana, kur kapiteni i Saunderland ishte 16 vjeç. Ndonese atehere situata ishte ndryshe dhe trajneri i Arsenalit nuk mosi hapin perfundimtar, ai do te jete i gatshem ta bej dicka te tille ne muajt qe vazhdojne duke pare shkelqimin e ish kapitenit te Olimpik Marseje. "Gunners" do te jene te interesuar per lojtarin shqiptar dhe duke patur parasysh interesin e Evertonit, do te jete shume e veshtire per trajnerin Steve Bruce te perballoje kerkesen e klubeve te medha pavaresisht deshires se tij. Lorik Cana ka kontrate 4 vjeçare me "Black Cats" e cila do ta veshtiresoje kalimin e tij tek Arsenali ose ndonje klub tjeter, pa nje çmim "aventuresk" dhe "joshës" per Saunderlend dhe kapitenin e vet qe eshte duke shkelqyer ne Premiership.


Kel Naraçi

busy
komente