HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 13 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kombetarja/ De Biazi: Vemendja tek Islanda
nga Albaniassocer   E martë, 09 Tetor 2012 21:18   pdfShtypEmail
giani_de_biassiTrajneri i Kombetares se Shqiperise Gianni De Biasi sot perballe gazetareve ka deklaruar se vemdenja e tij eshte e perqendruar vetem tek ndeshja e radhes me Islanden e cila sic dihet do te zhvillohet diten e premte me date 12.10.2012 ora 19.00 ne stadiumin Kombetar "Qemal Stafa".
De Biasi ka konfirmuar qe kete radhe vec atyre qe dihen eshte rithirrur nje lojtar i njohur sic eshte Debatik Curri (pas demtimit) dhe ka treguar se pse kane ngelur jashte listes disa te tjere qe po luajne ne kampionatet e tyre respektive.
Gazetaret kane qene te interesuar edhe per menyren e lojes qe do te mendoje taktikisht trajneri i kuqezinjve, nderkohe qe italiani ka shpjeguar se perqendrimi, kujdesi dhe verpimi ne grup do te jete moto per ndeshjen me islandezet.
Ai ka vleresuar mjaft kundershtaret duke treguar se ne dy ndeshjet e para ata kane treguar nivel te larte, si ne fitoren me Norvegjine e forte 2-0 ashtu dhe ne humbjen minimale ne Qirpo.

busy
komente