HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 19 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Salihi dhe Rapidi “Lamtumire” Europa League
nga AlbaniaSoccer   E enjte, 03 Dhjetor 2009 00:53   pdfShtypEmail

hamdi_salihi_rapidSkuadra e Rapidit eshte mundur nga gjermanet e Hamburgut me rezultatin e paster 2-0. Sulmuesi Shqiptar Hamdi Salihi e ka nisur ndeshjen nga bankina ashtu sic i ka filluar te gjithe aktivizimet e tija ne kete kompeticion per skuadren e tij. Salihi eshte futur ne loje ne minuten e 51-te dhe ka qene inekzistent ne fushen e lojes per skuadren e Rapidit. Ne gjith minutat e luajtura sulmuesi i kombetares Shqiptare nuk ka mundur te preke asnje top, jo me te gjuaje ndonje te tille ne porten e Hamburgut. Skuadra e Rapidit renditet e fundit ne grupin C vetem me kater pike te grumbulluara.

(Ne foto Salihi duke festuar nje nga golat e shenuar ne ndeshjet e kampionatit)

Klevis Bejkolli


busy
komente