HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 13 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Ne fokus/ 300 tifozë norvegjezë për ndeshjen e 7 qershorit
nga AlbaniaSoccer   E enjte, 23 Maj 2013 21:50   pdfShtypEmail

tifozat_Federata norvegjeze ka konfirmuar udhëtimin e 300 tifozëve të saj, shumë pak për një skuadër që kërkon të fitojë ndeshjen më të rëndësishme të eliminatoreve. Shtypi norvegjez ka treguar qartë se humbja e Norvegjisë kundër Shqipërisë në mars i tejkalon përmasat e së zakonshmes. Më shumë se 16 mijë tifozë shqiptarë dhe një numër relativisht i vogël tifozësh norvegjezë. Numri prej 300 tifozësh do të jetë shumë i vogël për një skuadër që pretendon fitore. Në Norvegji ishin më shumë se 3 mijë tifozë shqiptarë.


busy
komente