HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 15 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kombetarja/ De Biazi therret dhe 8 kuqezinj te tjere
nga AlbaniaSoccer   E diel, 02 Qershor 2013 22:07   pdfShtypEmail
giani_de_biassiXhani De Biazi ka publikuar se fundmi emrat e tete lojtareve qe ka vendosur te ftoj per te kompletuar listen e te grumbulluarve. Italiani ka lene jashte Armando Sadikun por ka ftuar disa emra te tjere qe per here te pare do te veshin fanellen kuqezi. Prej 3 qershorit skuadra do te kompletohet dhe per kater dite italiani do te pergatisi formacionin me te mire me te cilet do te luaj ndaj Norvegjise.

Ja 8 lojtaret e thirrur te djelen nga De Biazi:

Elseid  Hysaj –  Empoli (Itali)
Ilir Berisha – Orebro (Suedi)
Amir  Abrashi –  Grasshopers (Zvicer)
Ergys  Kaçe  - PAOK (Greqi)
Valdet Rama – Valladolid (Spanje)
Emiliano Vila – Pas Janina (Greqi)
Migjen Basha- Torino (Itali)
Hamdi Salihi – Jiangsu (Kine)

 


busy
komente