HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 15 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Poloni/ Bekim Bala shenon gol “in Extremis”
nga AlbaniaSoccer   E shtunë, 10 Gusht 2013 03:57   pdfShtypEmail

Bekim Bala2Ne takimin e Javes se 4-rt midis Wisla Krakow dhe Jagiellonia te luajtur ne Krakow, skuadra mike me te cilen aktivizohet edhe sulmuesi shqiptar Bekim Bala ishte ne disavantazh te nje goli deri ne sekonden e fundit te ndeshjes. Kur ishte minuta e 3-te shtese e kohes se rregullt, nje goditje e lire e fituar nga Jagiellonia ekzekutohet me sukses nga sulmuesi shqiptar qe shenoi duke i dhene barazimin dhe nje pike te çmueshme skuadres se tij. Ky ishte goli i trete kete sezon per sulmuesin shkodran i cili hyri ne loje si zevendesues ne minuten e 80-te


busy
komente