HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 28 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kombetarja/ Tre kuqezi marrin lejen nga FIFA per aktivizim
nga AlbaniaSoccer   E premte, 06 Shtator 2013 20:35   pdfShtypEmail

kombtarja stervitjeAmir Abrashi, Shkelzen Gashi dhe Vullnet Basha kane marre lejen nga FIFA. Me ne fund te tre lojtaret kane marre driten jeshile dhe mund te veshin fanellen kuqezi. Me pare te tre futbolllistet kane luajtur per kombetaret e moshave te Zvicres ndaj u duhej nje leje speciale nga institucioni me i madh I futbollit ne te gjithe globin. Te tre lojtaret jane ne planet e De Biazit per ndeshjet ne vazhdim dhe konsiderohen te rendesishem per formacionin.


busy
komente