HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 13 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Geri Malaj testohet tek Fc Crystal Palace.
nga AlbaniaSoccer   E shtunë, 19 Dhjetor 2009 15:05   pdfShtypEmail

geri_malaj_Mesfushori shqiptar Geri Malaj I cili luan ne Spanje me skuadren e moshave te Deportivo La Coruna eshte testuar tek skuadra e Crystal Palace. Sipas informacjoneve qe menaxheri Mario Cenolli,dha per albaniasoccer.com,telenti shqiptar u pelqye nga drejtuesit dhe trajneret e ekipit britank.”Malaj pati nje pelqim nga ana e drejtueseve te skuadres Crystal Palace, por oferta e klubit anglez nuk ishte ajo qe pritej por ne kemi mbetur dakord me rtajnerin Warnock qe do te riflasin se shpejti per te bere te mundur kete kalim duke pare edhe opinionin e mire qe trajneri pati per lojtarin", u shpreh Cenolli.Testi zgjati nje jave dhe Malaj me lojen e tij arriti ti bente per vehte tekniket dhe tani pritet vetem sistemimi i anes financiare dhe ekonomike qe ky trasferim te kryhet ne periudhen e transferimeve ne Janar.

Kel Naraci


busy
komente